Oferty dla dzieci

 

 

Oferowane prze nas programy od lat cieszą się dużym zainteresowaniem. Przede wszystkim spotkania z rycerzami, ich obyczajami, przeplatane igrcami i harcami epoki średniowiecza. Aktywny wypoczynek połączony jest z poznawaniem historii regionu, kuchni i dawno zapomnianych zwyczajów. Spotkania uczą, bawią i dają wiele niezaapomnianych przeżyć.

ŻYWA LEKCJA HISTORII W ZBROI RYCERSKIEJ

Opowieść o minionych czasach z aktywnym udziałem wszystkich dzieci, pryzbliża okres rycerstwa n nszych ziemiach. Spotkanie z historycznymi postaciami tj. Księżna, Komtur i rycerze. opowiesć o historii Mazur w formie walk plemiennych i rycerskich, oraz niepowtarzalnych kompozycji muzycznych obrazujących życie w czasach średniowiecza.

Igrce i harce w atmowsferze spotkań turniejowych  tj. nakładanie zbroi rycerskiej, rzut toczkiem, mieszkiem i inne zabawy zaczerpnięte z zapisków z tamtych czasów.

 

40 zł od osoby (netto)

Cena obejmuje program, kostiumy oraz poczęstunek

Czas trwania biesiady - do 3 godz.

 

 

W CHŁOPSKIEJ ZAGRODZIE

Aktywny udział w życiu zagrody chłopskiej, czyli poznawanie życia na wsi. Sołtys opowiada dzieciom jak dawniej mielono ziarno na mąkę, jak pieczono podpłomyki, kiszono kapustę czy lepiono pierogi. Gry i zabawy zaczerpnięte z wiejskich gawęd.

Doskonała alternatywa dla zajęć lekcyjnych.

 

40 zł od osoby (netto)

Czas trwania spotkania - do 3 godz.

SPOTKANIE Z KOMTUREM

Jest to opowieść o rycerzach, damach, wojach żyjących na ziemiach mazurią zwanych. Ich zwyczajach, dewizach i podbojach. Spotkanie z Komturem jest doskonałą alternatywą lekcji historii czy języka polskiego. Przeplatane jest zabawami z tamtej epoki, takimi jak strzelanie z łuku i kuszy czy nakładanie zbroi rycerskiej.

 

15 zł od osoby (netto) - cena obejmuje program

Czas trwania spotkania - do 1,5 godz.

KOLONIE
"HEJ MAZURY JAK WY CUDNE..."

Jeśli chcecie poznać uroki tej pięknej krainy  Mazurią zwanej- zapraszamy!!

Weźcie udział w Zielonej Szkole lub wyjeździe terapeutycznym  w czasie wakacji. Zachęcamy do aktywnego spędzania czasu wolnego, gdzie w trakcie licznych gier, zabaw i wycieczek, poznacie historie, tradycje oraz walory przyrodnicze tego pięknego zakątka Polski.

W programie:

- biesiada rycerska z pokazem walk, turniej rycerski

- wycieczka do Giżycka, twierdza Boyen, rejs statkiem

- w średniowiecznej zagrodzie

- wycieczka do Mikołajek i Giżycka

- ogniska, jazda konna, dyskoteki, zawody sportowe

 

500 zł od osoby (netto)- 5 dni

Cena obejmuje program, zakwaterowanie, pełne wyżywienie.

Nie obejmuje transportu.